主頁 高登熱話 吃喝玩樂 科技消費 名人專訪 短片
現有會員可[按此]登入。未成為會員可[按此]註冊。
[公司模式 - 關]  [懷舊模式 - 開
[Youtube 預覽 - 關]  [大字型]  [小字型]

您現在聚腳在 學術台內。

與時並進 重新出發

接手高登CEO至今已經有八年,一開始知道要代表高登出席唔同場合,都擔心會俾人起底,但最後決定豁出去以真面目示人。記得上任唔夠一年,就遇到高登歷年o黎最嚴重o既事件 — — 被告誹謗。最初我以為對方只係「嚇o下大家」,殊不知官司一打就打o左五年,最後打到上終審法院至告一段落。當時所受o既壓力大到難以形容,幸好得到好多會員o既支持,甚至有會員自發希望o係財政上給予支持,至今我仍然非常感激。不過,就呢單訴訟我o地花費o左超過7位數字o既律師費同賠償,換o黎法律上清晰釐定討論區要為會員發言負上o既責任。

除o左經常要處理關於誹謗問題o既律師信,高登最常要面對o既就係網絡攻擊問題。其實我o地一直有為伺服器作軟硬件上o既更新,奈何網絡攻擊o既「攻勢」日益增強同頻密,唔少時候大家鬧緊我o地Server超慢,背後其實都係因為伺服器受緊唔同程度o既攻擊,唔單只程式員要用大部分時間o黎處理相關問題,我自己有時都要半夜起身,甚至身處外地時都要處理。面對呢o的攻擊,我覺得冇可能每次都同大家講,否則有o的敏感時間每日要出十次八次公告,大家可能睇到麻木。 ......
精選文章
跳至第

發起人
其實月餅是咪真係咁好賺?
61 個回應
密膠

又唔係好食真係好傻豬:o)


#good2#0    #bad#0  
標籤:
以前都多餅家全年拍烏蠅淨係靠個中秋節 [sosad] 近年D生意俾大班, 美心果D食埋


https://hk.news.appledaily.com/local/daily/article/20110910/15601688
2011年舊聞

奇華餅家部份月餅成本
產品名稱:金袍錦盒(6個裝)
原料成本:$34.8
包裝成本:$26.6
今年售價:$390

產品名稱:純正白蓮蓉月(4個裝)
原料成本:$12.6
包裝成本:$8.6
今年售價:$218

產品名稱:純正白蓮蓉月(1個裝)
原料成本:$3.1
包裝成本:$0.4
今年售價:$54.5

產品名稱:雙黃純白蓮蓉月(4個裝)
原料成本:$23.9
包裝成本:$10.4
今年售價:$238

產品名稱:雙黃純白蓮蓉月(1個裝)
原料成本:$6
包裝成本:$0.4
今年售價:$59.5


以前都多餅家全年拍烏蠅淨係靠個中秋節 [sosad] 近年D生意俾大班, 美心果D食埋

真係Hi Hixx(


https://hk.news.appledaily.com/local/daily/article/20110910/15601688
2011年舊聞

奇華餅家部份月餅成本
產品名稱:金袍錦盒(6個裝)
原料成本:$34.8
包裝成本:$26.6
今年售價:$390

產品名稱:純正白蓮蓉月(4個裝)
原料成本:$12.6
包裝成本:$8.6
今年售價:$218

產品名稱:純正白蓮蓉月(1個裝)
原料成本:$3.1
包裝成本:$0.4
今年售價:$54.5

產品名稱:雙黃純白蓮蓉月(4個裝)
原料成本:$23.9
包裝成本:$10.4
今年售價:$238

產品名稱:雙黃純白蓮蓉月(1個裝)
原料成本:$6
包裝成本:$0.4
今年售價:$59.5

嘩Hixx(


蛋同蓮容賣到幾百蚊xx(


https://hk.news.appledaily.com/local/daily/article/20110910/15601688
2011年舊聞

奇華餅家部份月餅成本
產品名稱:金袍錦盒(6個裝)
原料成本:$34.8
包裝成本:$26.6
今年售價:$390

產品名稱:純正白蓮蓉月(4個裝)
原料成本:$12.6
包裝成本:$8.6
今年售價:$218

產品名稱:純正白蓮蓉月(1個裝)
原料成本:$3.1
包裝成本:$0.4
今年售價:$54.5

產品名稱:雙黃純白蓮蓉月(4個裝)
原料成本:$23.9
包裝成本:$10.4
今年售價:$238

產品名稱:雙黃純白蓮蓉月(1個裝)
原料成本:$6
包裝成本:$0.4
今年售價:$59.5

嘩Hixx(

比佢計埋宣傳,物流,儲存, 都大把有得賺

而朱古力係另一個暴行行業
只要做到個brand夠高檔就得(大集團有錢係咁宣傳就得)


又唔係好食真係好傻的嗎:o)

我覺得好食


https://hk.news.appledaily.com/local/daily/article/20110910/15601688
2011年舊聞

奇華餅家部份月餅成本
產品名稱:金袍錦盒(6個裝)
原料成本:$34.8
包裝成本:$26.6
今年售價:$390

產品名稱:純正白蓮蓉月(4個裝)
原料成本:$12.6
包裝成本:$8.6
今年售價:$218

產品名稱:純正白蓮蓉月(1個裝)
原料成本:$3.1
包裝成本:$0.4
今年售價:$54.5

產品名稱:雙黃純白蓮蓉月(4個裝)
原料成本:$23.9
包裝成本:$10.4
今年售價:$238

產品名稱:雙黃純白蓮蓉月(1個裝)
原料成本:$6
包裝成本:$0.4
今年售價:$59.5

嘩Hixx(

比佢計埋宣傳,物流,儲存, 都大把有得賺

而朱古力係另一個暴行業
只要做到個brand夠高檔就得(大集團有錢係咁宣傳就得)



https://hk.news.appledaily.com/local/daily/article/20110910/15601688
2011年舊聞

奇華餅家部份月餅成本
產品名稱:金袍錦盒(6個裝)
原料成本:$34.8
包裝成本:$26.6
今年售價:$390

產品名稱:純正白蓮蓉月(4個裝)
原料成本:$12.6
包裝成本:$8.6
今年售價:$218

產品名稱:純正白蓮蓉月(1個裝)
原料成本:$3.1
包裝成本:$0.4
今年售價:$54.5

產品名稱:雙黃純白蓮蓉月(4個裝)
原料成本:$23.9
包裝成本:$10.4
今年售價:$238

產品名稱:雙黃純白蓮蓉月(1個裝)
原料成本:$6
包裝成本:$0.4
今年售價:$59.5

又係斷斤賣成本價既白痴文


比人炒月餅個間一年淨係賣月餅賺差唔多2億
朋友係入面做高層


蛋同蓮容賣到幾百蚊xx(

五仁先白痴:o)


以前仲癲,要供月餅會分期付款先買得起xx( xx( xx(


比人炒月餅個間一年淨係賣月餅賺差唔多2億
朋友係入面做高層

咁有乜問題,揸支槍叫你買就話唔得啫.
買地起樓好揾人人都知,冇特別技巧,你可以去做.誠哥四叔應該唔會阻你入標


情人節先好賺#hehe#


比人炒月餅個間一年淨係賣月餅賺差唔多2億
朋友係入面做高層

咁有乜問題,揸支槍叫你買就話唔得啫.
買地起樓好揾人人都知,冇特別技巧,你可以去做.誠哥四叔應該唔會阻你入標

唔駛咁激動,無人話有問題,樓主係問梗咁好賺:)


https://hk.news.appledaily.com/local/daily/article/20110910/15601688
2011年舊聞

奇華餅家部份月餅成本
產品名稱:金袍錦盒(6個裝)
原料成本:$34.8
包裝成本:$26.6
今年售價:$390

產品名稱:純正白蓮蓉月(4個裝)
原料成本:$12.6
包裝成本:$8.6
今年售價:$218

產品名稱:純正白蓮蓉月(1個裝)
原料成本:$3.1
包裝成本:$0.4
今年售價:$54.5

產品名稱:雙黃純白蓮蓉月(4個裝)
原料成本:$23.9
包裝成本:$10.4
今年售價:$238

產品名稱:雙黃純白蓮蓉月(1個裝)
原料成本:$6
包裝成本:$0.4
今年售價:$59.5

嘩Hixx(

比佢計埋宣傳,物流,儲存, 都大把有得賺

而朱古力係另一個暴行行業
只要做到個brand夠高檔就得(大集團有錢係咁宣傳就得)

根本就係唔等使嘅嘢xx(


但其實問題係好多阿豬阿狗品牌都賣到貴一貴

d人心態係貴一定好xx(

ps:大陸淘寶好多賣既月餅係50$人仔一盒,例如 澳門咀香園,見d人post 既相,評語好似唔錯噤[sosad]


比人炒月餅個間一年淨係賣月餅賺差唔多2億
朋友係入面做高層

咁有乜問題,揸支槍叫你買就話唔得啫.
買地起樓好揾人人都知,冇特別技巧,你可以去做.誠哥四叔應該唔會阻你入標

我地入得標果d已經見晒光,唔會話買完塊荒地跟住話起地鐵站


以前仲癲,要供月餅會分期付款先買得起xx( xx( xx(


面子問題xx(


情人節先好賺#hehe#

咁你情人節唔一定買同一商品
不過都係傻的嗎㗎啦:o)


https://hk.news.appledaily.com/local/daily/article/20110910/15601688
2011年舊聞

奇華餅家部份月餅成本
產品名稱:金袍錦盒(6個裝)
原料成本:$34.8
包裝成本:$26.6
今年售價:$390

產品名稱:純正白蓮蓉月(4個裝)
原料成本:$12.6
包裝成本:$8.6
今年售價:$218

產品名稱:純正白蓮蓉月(1個裝)
原料成本:$3.1
包裝成本:$0.4
今年售價:$54.5

產品名稱:雙黃純白蓮蓉月(4個裝)
原料成本:$23.9
包裝成本:$10.4
今年售價:$238

產品名稱:雙黃純白蓮蓉月(1個裝)
原料成本:$6
包裝成本:$0.4
今年售價:$59.5

嘩Hixx(

你唔係而家先估到呀嘛:o) 。 淨係鹹蛋蓮蓉, 值乜野錢呀。


比人炒月餅個間一年淨係賣月餅賺差唔多2億
朋友係入面做高層

咁有乜問題,揸支槍叫你買就話唔得啫.
買地起樓好揾人人都知,冇特別技巧,你可以去做.誠哥四叔應該唔會阻你入標

我地入得標果d已經見晒光,唔會話買完塊荒地跟住話起地鐵站

我想講咁冇問題,好賺都要有本事先賺到


比人炒月餅個間一年淨係賣月餅賺差唔多2億
朋友係入面做高層

咁有乜問題,揸支槍叫你買就話唔得啫.
買地起樓好揾人人都知,冇特別技巧,你可以去做.誠哥四叔應該唔會阻你入標

唔駛咁激動,無人話有問題,樓主係問梗咁好賺:)

睇嚟依位巴打真係好鐘意食月餅#bye#bg


比人炒月餅個間一年淨係賣月餅賺差唔多2億
朋友係入面做高層

咁有乜問題,揸支槍叫你買就話唔得啫.
買地起樓好揾人人都知,冇特別技巧,你可以去做.誠哥四叔應該唔會阻你入標

唔駛咁激動,無人話有問題,樓主係問梗咁好賺:)

睇嚟依位巴打真係好鐘意食月餅#bye#bg

超鐘意#yup#


跳至第



  快速回覆 - 輸入以下項目

本討論區現只接受會員張貼文章,本站會員請先登入。非會員人仕,您可以按此加入為新會員,費用全免,並可享用其他會員服務。


上次光臨時間: 14/11/2018 2:55
今天貼文總數: 414 | 累積文章數目: 6,429,914

聯絡我們 | 服務條款 | 私隱政策 | 廣告查詢 | 職位空缺
Copyright © 2018 HKGolden.com. All Rights Reserved.